Mustafa ÇOMAKLI
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü

Birim : Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü
Müdür : Mustafa ÇOMAKLI
İletişim : 1800-basin@erzurumaziziye.bel.tr

Görev Tanımı :

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Belediye hizmetlerinde memnuniyeti arttırmak, İlçe halkı üzerinde güvenilir, beklentilerin karşılandığı güçlü bir belediye olgusunu oluşturmak, yönetime katılımı sağlamak, halkın farkındalığını artırmak, yerel yönetimleri ve yerel demokrasiyi güçlendirmek adına çözümler üretmektedir.

 

Ayrıca; yazılı ve görsel medyanın takibi, düzenlenen sosyal, kültürel ve teknik hizmetlerin tanıtımlarının çeşitli materyallerle yapılması, öneri ve şikayetlerin en kısa zamanda çözüme ulaştırılması, sosyal belediyeciliğin güçlendirilmesi amacıyla toplumun her katmanına ulaşacak projeler hazırlanması müdürlüğümüzün temel faaliyetleridir.

 

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve birimlerinin faaliyetleri incelendiğinde Müdürlük birimleri hizmetlerinin tamamen halka açık bir yapısı olduğu görülür. Sunulan hizmetlerin; Basın Yayın, Halka ilişkiler, Sosyal işleri kapsayan hizmetlerden oluştuğu görülür.

 

Müdürlüğümüz, esas itibariyle Aziziye Belediyesi ve Belediye Başkanı Sn. Muhammed Cevdet ORHAN ile medya arasındaki ilişkileri düzenlemektedir. Belediyemiz projeleri ve icraatlarla ilgili doğru bilgilerin kamuoyuna yayılmasını amaçlar. Kültür sanat etkinlikleri, proje çalışmaları, ilgili birimlerin gerekli basın hizmetleri ile CD kayıt ve fotoğraf çekimi, kamera çekimi, çekilen fotoğrafların çoğaltılması, ilgili müdürlüklere dağıtılması ve arşivlenmesi, belediyemiz projeleri tanıtım filmleri de müdürlüğümüz tarafından yürütülen faaliyetlerdir.