TERMALSPOR’A COŞKULU KARŞILAMA

Erkekler Hentbol Süper Ligi’ne yükselerek Erzurum tarihinde bir ilke imza atan Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü hentbol kafilesi coşkulu bir şekilde karşılandı. Ankara’da yapılan play off müsabakalarının ardından Süper Lig’e yükselen ve dün akşam saatlerinden Erzurum’a gelen kafileyi Erzurumlular bağrına bastı. Havalimanında AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Gürbüz Keleş, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, teşkilat mensupları ve muhtarlar ile sporseverler tarafından karşılanan sporcular Erzurum’u tarihinde ilk defa hentbol süper liginde temsil edecek olmanın gururunu yaşadıklarını söylediler.

Davul zurna eşliğinde halk oyunları ekibinin karşıladığı Termalspor kafilesini taşıyan konvoya cirit atları da eşlik etti. Çiçeklerle karşılanan oyunculara ve teknik heyete bir taraftarın, yanında getirdiği baklavaları elleriyle tek tek yedirmesi dikkat çekti.

ORHAN: ERZURUM ÇİFTE BAYRAM YAŞIYOR

Havalimanında bir açıklama yapan Aziziye Belediye Başkanı ve Termalspor Onursal Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, iki yıl önce takımı kurarken, bir hayallerinin olduğunu ve bu hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Belediyenin ve Aziziye halkının takımı sezon boyunca desteklediğine dikkat çeken Başkan Orhan, "Gerçekten Erzurum'un bu başarıya ihtiyacı vardı. Erzurum'da çifte bayram yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Erzurumsporumuz şampiyon olarak 2. Lig'e, Termalsporumuz hentbol tarihinde ilk defa Süper Lig’e yükseldi. Önümüzdeki sezon Ankara’nın doğusundan Süper Lig’de yer alacak tek ekip Termalspor. Bizim için büyük bir başarı. İnşallah bu sportif başarılar artarak devam edecektir." ifadelerini kullandı.

GÜLAKAR: GÜMBÜR GÜMBÜR GELDİK

Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü Başkanı Abdullah Gülakar da, büyük başarı göstererek Erzurum'un adını ve mavi-beyaz renklerini hentbol tarihinde ilk defa Süper Lig'e yazdırdıklarını söyledi.

Takımın başarısıyla gururlandıklarının altını çizen Gülakar, "Süper Lig'e gümbür gümbür geldik. Tozu dumana kattık da geldik. Lig sezonunda gösterdiğimiz üstün performansı play-off'ta da sürdürdük. Erzurum'un adını, mavi-beyaz renklerini Süper Lig'e yazdırdık. Erzurum’a, Aziziye’ye ve taraftarımıza verdiğimiz sözü tuttuk. Bu güzel şehre ve bu şehrin güzel insanlarına her şey yakışır. Bu başarıyı Erzurum'a armağan ediyoruz." diye konuştu.

ERZURUMLUOĞLU: HEDEFLERİMİZ HENÜZ BİTMEDİ

Antrenör Ali Erzurumluoğlu da, uzun ve zorlu bir sezonun ardından elde edilen başarının önemli olduğuna işaret ederek, ancak hedeflerinin henüz bitmediğini kaydetti. Erzurumluoğlu, “Termalspor, oyuncusu, teknik heyeti, yönetimi ve taraftarıyla bunu hak etti. Hentbol Federasyonu tarafından da takdire şayan görüldü. Hatta şunu söylediler; Termalspor söke söke aldı. Süper lig bizim hakkımızdı. Bize gönül verenlere armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Açıklamaların ardından Termalspor kafilesini taşıyan konvoy Ilıca’da ve Dadaşkent’te halkı selamlayarak, Süper Lig coşkusunu ilçe halkıyla paylaştılar.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.