18/09/2018 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 18.09.2018 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 6. Seçim döneminin 5. Dönem yılının Eylül ayı olağanüstü toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu 18.09.2018 Salı günü saat 15:30'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

                            

Toplantıya Katılanlar;  Belediye Başkanı Muhammed Cevdet ORHAN’ ın Başkanlığında üyelerden, Mustafa KAHVECİ, Mustafa GÜLKAR, Ömer Faruk TÖREMEN, Abdullah BAYRAM, Mualla Turan SAYKAL, Mehmet AKARSU, Hüseyin GÜLER, İsa ARİFOĞLU, Hülya SALTUKLU, Ahmet KOCAMAN, Metin AYGÜN, Lütfi İhsan TALAY, Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU, Semehe YEŞİLDAĞ, Serkant Tolga KUZZU ve Cafer PALA

 

Toplantıya Katılmayanlar; Engin ERDAL, Yunus TERZİOĞLU, Onur Sertaç GÖK, Sacit DELLALBAŞI, Cemil MOLA ve İlhan KERVAN mazeret dilekçesine istinaden meclis tarafından izinli sayılmasına oy birliği ile karar verilmiş olup, Dilaver YILMAZ, Ömer Faruk YARBA ve Adnan KORKMAZ mazeretsiz olarak toplantıya katılmamıştır.

 

1- İlçemiz 72 Mahallede Yol, Tretuvar ve Muhtelif İnşaat Yapım İşlerinde (İşçilik ve Malzeme Alımı Dâhil) kullanılmak üzere, maksimum 60 ay vadeli yurt içi bankalardan 5.000.000,00 ₺ (Beşmilyon Türklirası) ihtiyaç olduğundan dolayı kredi kullanılmasına; Kredi ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesine; Ayrıca, yatırım programına alınıp ihalesi sözleşmesi tamamlanmış imalatı devam eden alt yapı ve üst yapı işlerinde (işçilik ve malzeme dâhil) kullanılmak üzere maksimum 60 ay vadeli yurt içi bankalardan 5.000.000,00 ₺ (Beşmilyon Türklirası) ihtiyaç olduğundan dolayı kredi kullanılmasına; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.  

2- İlçemiz Cimilli Caminin yanındaki parka Şehit Piyade Onbaşı Mustafa MUTLU isminin verilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.  

3- İlçemiz Ilıca Mahallesinde yapımı tamamlanan Kültür Merkezine Şehit Prof Dr. İlhan VARANK isminin verilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.  

4- Mülkiyeti Belediyemize ait 1763 ada 15 parselde kayıtlı 4.304,47 m² arsa vasfındaki taşınmazın satışının yapılmasına; Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.  

 

  

Muhammed Cevdet ORHAN            Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU              Hülya SALTUKLU

Meclis Başkanı                                  Divan Katibi                                 Divan  Katibi


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.