21/06/2019 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ MECLİS KARAR ÖZETLERİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 21/06/2019 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISININ OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 3. Seçim döneminin 1. Dönem yılının Haziran ayı olağanüstü toplantısı 21/06/2019 Cuma günü saat 11:00'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

Toplantıya Katılanlar;  Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk YARBA, Abdussamet ACAR, Ömer Faruk TÖREMEN, Mehmet AKARSU, Mürsel ETEGÜL, Ayşe AYDIN, Sefer KARA, Haluk Ziya YAĞMA, İsmail ARSLAN, Fatih GÜNEYİN, Mustafa ÖREN, Hüseyin GÜLER, Necmettin SEFEROĞLU, İsmail KARAGÖZ, Mualla Turan SAYKAL, Atilla SEVİM, Serkan YILDIZ, Mücahit POLAT, Ali AYDIN, Yalçın PİRİNÇCİ ve Mehmet KENAN

 Toplantıya Katılmayanlar; Muhammed Cevdet ORHAN, Abdulkadir BULUT, Barış KÖSE, Canip ÖZSOY ve Recep YILMAZ’ ın mazeret dilekçesine istinaden meclis tarafından izinli sayılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

 1- Belediye Meclisinin 11/06/2019 tarih 63 sayılı kararı ile incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün Ilıca Termal Tesisleri adına Palen Doğalgaz A.Ş.’ ye güvence bedeli olarak Banka Teminat Mektubu talebini görüşmek üzere komisyon Ömer Faruk TÖREMEN Başkanlığında 20/06/2019 tarihinde toplanılmış olup, İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün Ilıca Termal Tesisleri adına Palen Doğalgaz A.Ş.’ ye güvence bedeli olarak 300.000,00 ₺ (Üçyüzbin Türk Lirası) Banka Teminat Mektubu alınmasına; Plan ve Bütçe Komisyon Raporu doğrultusunda kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 2- Belediye Meclisinin 11/06/2019 tarih 64 sayılı kararı ile incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen İlçemiz Yarımca, Saltuklu ve Selçuklu mahallelerinde bulunan iş yerlerinin önlerindeki kapalı sundurma ile ilgili olarak 2019 yılı m² birim fiyatının yeniden değerlendirilmesi hususunun görüşülmek üzere komisyon Ömer Faruk TÖREMEN Başkanlığında 20/06/2019 tarihinde meclis salonunda toplanılmıştır. Komisyonumuzca söz konusu mahallelerde bulunan iş yerlerinin ön tarafından yapmak istedikleri sundurmaların cephe hattını blok nizamını ve görüntüsünü bozmamak, Belediyenin belirleyeceği blok bazının en az % 50’ sini kapsayacak şekilde yapılması kaydı ile yapılacak sundurmalar için m² birim fiyatının Mürsel ETEGÜL, İsmail ARSLAN, İsmail KARAGÖZ, Serkan YILDIZ, Yalçın PİRİNÇCİ ve Fatih GÜNEYİN’ in ret oyuna karşılık 1.000,00 ₺ olarak belirlenmesine; Plan ve Bütçe Komisyon Raporu doğrultusunda kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy çokluğu ile karar verilmiştir.

 3- Belediye Meclisinin 11/06/2019 tarih 65 sayılı kararı ile incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 2019 yılı Küşat harçlarında yer alan Kahvehane, Kıraathane ve Emsali Yerlerden alınacak küşat harçlarının yeniden belirlenmesi hususunun görüşülmek üzere komisyon Ömer Faruk TÖREMEN Başkanlığında 20/06/2019 tarihinde meclis salonunda toplanılmıştır. 5393 sayılı Belediyeler Kanununun 15. Maddesinin 3. Fıkrası gereğince meslek erbaplarından aşağıda belirtilen ücretlerin alınmasına; Plan ve Bütçe Komisyon Raporu doğrultusunda kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 KAHVEHANE-KIRAATHANE VE EMSALİ YERLERDEN :

  1. a) Oyunlu kahvehanelerden seyyanen 500,00 ₺
  2. b) Birinci Sınıflardan 000,00 ₺
  3. c) İkinci Sınıflardan 800,00 ₺
  4. d) Üçüncü Sınıflardan 600,00 ₺
  5. e) Çay Ocaklarından 500,00 ₺

 4- Belediye Meclisinin 11/06/2019 tarih 66 sayılı kararı ile incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü giderlerinde kullanılmak için İller Bankasından kredi alınması hususunun görüşülmek üzere komisyon Ömer Faruk TÖREMEN Başkanlığında 20/06/2019 tarihinde meclis salonunda toplanılmıştır. Belediyemizin mali imkânlarının elverişli olması sebebiyle krediye ihtiyaç kalmamıştır. Kredi talebinin iptal edilmesine; Plan ve Bütçe Komisyon Raporu doğrultusunda kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

 

 Ömer Faruk YARBA                         Necmettin SEFEROĞLU                        Ayşe AYDIN                                                              

Belediye Başkan Vekili                                 Divan Kâtibi                                   Divan Kâtibi

 


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.