04/10/2019 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETLERİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 04/10/2019 TARİHLİ OLAĞAN TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 3. Seçim döneminin 1. Dönem yılının Ekim ayı olağan toplantısı 04/10/2019 Cuma günü saat 14:00'de Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

                             

Toplantıya Katılanlar;  Belediye Başkanı Muhammed Cevdet ORHAN, Abdussamet ACAR, Ömer Faruk TÖREMEN, Mehmet AKARSU, Abdulkadir BULUT, Mürsel ETEGÜL, Ayşe AYDIN, Haluk Ziya YAĞMA, İsmail ARSLAN, Fatih GÜNEYİN, Mustafa ÖREN, Hüseyin GÜLER, Necmettin SEFEROĞLU, İsmail KARAGÖZ, Mualla Turan SAYKAL, Atilla SEVİM, Barış KÖSE, Serkan YILDIZ, Mücahit POLAT, Ali AYDIN, Yalçın PİRİNÇCİ ve Mehmet KENAN

 

Toplantıya Katılmayanlar; Ömer Faruk YARBA, Sefer KARA ve Canip ÖZSOY’ un mazeret dilekçesine istinaden meclis tarafından izinli sayılmasına oy birliği ile karar verilmiş olup, Recep YILMAZ mazeretsiz olarak toplantıya katılmamıştır.

 

1 adet Ek gündemmaddesi oylanarak oy birliği ile gündeme alınmıştır.

 

 1- 2020 Mali Yılı Gelir Tarifesi ve Küşat Harçlarının görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 2- İlçemiz Gelinkaya Mahallesi muhtarının talepleri üzerine köy ortak ihtiyaçlarının desteklenmesi için 2 adet hayvan gölgeliği yaptırılması ve montajı ile hayvan kurunlarının alınarak araziye montajının yapılması amacı ile TANAP tarafından yapılacak olan Şartlı Bağışın 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (g) bendi gereğince kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 3- İlçemiz Emrecik Mahallesi muhtarının talepleri üzerine köy ortak ihtiyaçlarının desteklenmesi için 2 adet hayvan gölgeliği yaptırılması ve montajı ile düğün salonuna masa ve sandalye alınması amacı ile TANAP tarafından yapılacak olan Şartlı Bağışın 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (g) bendi gereğince kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 4- İlçemiz Çiğdemli Mahallesi muhtarının talepleri üzerine köy ortak ihtiyaçlarının desteklenmesi için 2 adet hayvan gölgeliği yaptırılması ve montajı ile düğün salonuna masa ve sandalye alınması amacı ile TANAP tarafından yapılacak olan Şartlı Bağışın 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (g) bendi gereğince kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 5- Mülkiyetinde Belediyemizin hissesi bulunan Gezköy Mahallesi 11108 ada 2 nolu parselde kayıtlı aşağıdaki tabloda evsafları belirtilen taşınmazın 3194 sayılı İmar Kanununun 17. maddesine göre satışının yapılmasına; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

No

Mahalle

Ada

Parsel

Yüz Ölçümü

Talepte Bulunan

Dilekçe Tarihi

Dilekçe

Sayısı

Hisse

Oranı

Hisse

1

Gezköy

11108

2

1.293,70

Muhsin SEFİLOĞLU

05/09/2019

2995

29370/129370

293,70

 6- Belediyemiz bünyesinde 1 adet 1 dereceli Genel Hizmetler sınıfındaki Kırsal Hizmetler Müdürü kadrosunun iptal edilerek 1 adet 1 dereceli Genel Hizmetler sınıfındaki Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kadrosunun ihdas edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 7- Belediyemiz bünyesinde 1 adet 3 dereceli Genel Hizmetler Sınıfındaki Destek Hizmetleri Müdürü kadrosunun iptal edilerek 1 adet 1 dereceli Genel Hizmetler sınıfındaki Destek Hizmetler Müdürü kadrosunun ihdas edilmesi, 1 adet Genel Hizmetler sınıfındaki Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü kadrosunun iptal edilerek 1 adet 1 dereceli Genel Hizmetler sınıfındaki Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü kadrosunun ihdas edilmesi, 1 adet 2 dereceli Genel Hizmetler sınıfındaki Park ve Bahçeler Müdürü kadrosunun iptal edilerek 1 adet 1 dereceli Genel Hizmetler sınıfındaki Park ve Bahçeler Müdürü kadrosunun ihdas edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 8- Mülkiyeti Belediyemize ait olan Ilıca Mahallesi 10059 ada 1 nolu parselde kayıtlı yer alan Prof. Dr. İlhan VARANK Rekreasyon alanını Ilıca Termal Taah. Enerji Hayv. Tur. Hizm. Alımı Taş. San. Tic. ve A.Ş.’ ye 10 yıllığına üst kullanım hakkı verilmesine 02/05/2018 tarih ve 56 sayılı Meclis kararı ile karar verilmiştir. 56 sayılı meclis kararında yer alan söz konusu parsel için alınan kararın iptal edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 9- Mülkiyeti Belediyemize ait olan Yarımca Mahallesi 0 ada 709 nolu parselde kayıtlı 1.908,30 m² arsa vasfındaki taşınmazın 03/09/2019 tarih ve 88 sayılı Meclis kararı ile satış kararı alınmıştır. Yapılan imar durum incelemesinde söz konusu taşınmaz imar planında park yeri olarak göründüğünden sehven alınan bir önceki meclis kararının iptal edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 10- İlçemizde bulunan arıtma tesislerinin çevremize verdiği yarar ve zararları hakkında hazırlanan Çevre ve Sağlık Komisyon raporu, komisyon başkanı tarafından meclisin bilgisine sunulmuştur.

 11- Eylül ayı olağan Meclis toplantısında verilen soru önergesi gereğince Belediye teşkilat yapısı ve çalıştırdığı personel sayısının ne şekilde ve ne kadar olduğu hakkında İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapor Kültür, Gençlik, Spor ve Sosyal Yardım Komisyon Başkanı tarafından meclisin bilgisine sunulmuştur.

 12- Eylül ayı olağan Meclis toplantısında verilen soru önergesi gereğince Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar hakkında Kültür, Gençlik, Spor ve Sosyal Yardım Komisyonu tarafından hazırlanan rapor Kültür, Gençlik, Spor ve Sosyal Yardım Komisyon Başkanı tarafından meclisin bilgisine sunulmuştur.

 13- Aziziye İlçemiz sınırları dâhilinde bulunan mahallelerimizde kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız için elektrik abone bağlantısı yapılması konusunda Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin 3194 sayılı İmar Kanununun 27. Maddesinin uygulanması talep edilmektedir. Cumhurbaşkanımızın kentlerden köylere göçü desteklemek amacıyla kırsal alanlarda yaşamı teşvik etmesine binaen elektrik abone bağlantıları için 3194 sayılı İmar Kanununun 27. Maddesinin uygulanmasına; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

  

Muhammed Cevdet ORHAN                Necmettin SEFEROĞLU                        Ayşe AYDIN                                                                  

Belediye Başkanı                                  Divan Kâtibi                                        Divan Kâtibi

 

 

 


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.