01/10/2020 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETLERİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 01/10/2020 TARİHLİ OLAĞAN                                                           1. BİRLEŞİM TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 7. Seçim döneminin 2. Dönem yılının Ekim ayı olağan Toplantısının 1. Birleşiminin 1. oturumunu 01/10/2020 Perşembe günü saat 14:00' da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

                             

Toplantıya KatılanlarMeclis Başkanı Muhammed Cevdet ORHAN’ ın Başkanlığında üyelerden, Ömer Faruk YARBA, Ömer Faruk TÖREMEN, Abdulkadir BULUT, Mürsel ETEGÜL, Sefer KARA, Haluk Ziya BEYOĞLU, Fatih GÜNEYİN, Hüseyin GÜLER, Necmettin SEFEROĞLU, İsmail KARAGÖZ, Şükran SEVİNDİK, Atilla SEVİM, Barış KÖSE, Serkan YILDIZ, Mücahit POLAT, Ali AYDIN, Yalçın PİRİNÇCİ ve Mehmet KENAN

 

Mazeretli Olarak Toplantıya Katılmayanlar; Abdussamet ACAR, Ayşe AYDIN, İsmail ARSLAN, Mustafa ÖREN, Canip ÖZSOY ve Recep YILMAZ

 

Mazeretsiz Olarak Toplantıya Katılmayanlar: Mehmet AKARSU

 

Toplantıya geçilmeden önce mazeret dilekçeleri olan üyelerin mazeret dilekçeleri doğrultusunda izinli sayılmalarına oy birliği ile karar verilmesinin ardından görüşmelere geçildi.

 

2 adet Ek gündem maddesi oylanarak oy birliği ile gündeme alınmıştır.

 

1- Aziziye İlçesi Yarımca Mahallesi ve Mülkiyetinde Belediyemizin hissesi bulunan 8557 ada 17 nolu parselde kayıtlı 1.312,04 m² (hisse 339,98 m²) hisseli taşınmazın 3194 sayılı İmar Kanununun 17. maddesine göre satışının yapılmasına; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

No

Mahalle

Ada

Parsel

Yüz Ölçümü

Talepte Bulunan

Dilekçe Tarihi

Dilekçe

Sayısı

Hisse

Oranı

Hisse

1

Yarımca

8557

17

1.312,04

İrfan SOYDAM

01/09/2020

5092

33998/131204

339,98

 

2- Belediyemiz bünyesinde 1 adet 6 dereceli Genel İdare Hizmetler sınıfındaki Muhasebeci kadrosunun iptal edilerek 1 adet 5 dereceli Genel İdare Hizmetler sınıfındaki Muhasebeci kadrosunun ihdas edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

3- Kurumumuzda Eylül ayında Memur ve Kadrolu İşçi statüsünde çalışan personeller emekli olduğundan Norm Kadro Cetvellerinin dolu boş durumlarının güncellenmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

4- 2021 Mali Yılı İhzari Bütçe, Gelir Tarifesi ve Küşat Harçlarının görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

5- 2020 mali yılı Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün bütçesi yapılırken düşünülmeyen yatırım gideri olan İlçemiz Ocak mahallesinde yapılacak olan Güneş Enerjisi Santrali (GES)’den dolayı mevcut bütçede (065790) Gider koduna ek bütçe yapılabilmesi için yazımız ekinde bulunan ek ödenek cetveli hususunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

6- 2020 Mali Yılı Park ve Bahçeler Müdürlüğünün (03-08-06-01) Gider kodlu Yol Bakım Onarım Giderleri bütçe tertibinde belirlenen ödenekten fazla harcama yapılacağı tespit edildiğinden dolayı ek listede bulunan ek ödenek cetveli hususunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

7- Belediyemiz bünyesinde norm kadro cetvelinde Genel İdare Hizmetler sınıfında münhal bulunan 1 dereceli Etüt Proje Müdürü kadrosunun iptal edilerek 1 dereceli Genel İdare Hizmetler sınıfında Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü kadrosunun ihdas edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

 

 

 

Muhammed Cevdet ORHAN                 Necmettin SEFEROĞLU                       Atilla SEVİM

       Belediye Başkanı                                                Divan Kâtibi                                   Divan Kâtibi

 


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.