04/11/2021 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETLERİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 04/11/2021 TARİHLİ OLAĞAN 2. BİRLEŞİM TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 7. Seçim döneminin 3. Dönem yılının Kasım ayı olağan Toplantısının 2. Birleşiminin 1. Oturumu 04/11/2021 Perşembe günü saat 14:00’ da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

                             

Toplantıya Katılanlar; Belediye Başkanı Muhammed Cevdet ORHAN’ nın Başkanlığında üyelerden, Abdussamet ACAR, Mehmet AKARSU, Abdulkadir BULUT, Mürsel ETEGÜL, Ayşe AYDIN, Sefer KARA, Haluk Ziya BEYOĞLU, İsmail ARSLAN, Songül MODER, Hüseyin GÜLER, Necmettin SEFEROĞLU, İsmail KARAGÖZ, Şükran SEVİNDİK, Atilla SEVİM, Barış KÖSE, Zafer ALA, Ali AYDIN, Mükremin ERTÜRK, Yalıçın PİRİNÇCİ ve Mehmet KENAN

 

Mazeretli Olarak Toplantıya Katılmayanlar; Ömer Faruk TÖREMEN

 

Mazeretsiz Olarak Toplantıya Katılmayanlar; Ömer Faruk YARBA, Fatih GÜNEYİN, Canip ÖZSOY ve Serkan YILDIZ

 

Toplantıya geçilmeden önce mazeret dilekçeleri olan üyelerin mazeret dilekçeleri doğrultusunda izinli sayılmalarına oy birliği ile karar verilmesinin ardından görüşmelere geçildi.

 

1- 02/11/2021 tarih ve 2021/128 sayılı Meclis kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen İşletme İştirakler Müdürlüğünün 9.000.000,00 ₺ (Dokuzmilyon Türklirası)  Ek Ödenek teklifi üzerine komisyonumuz Ömer Faruk TÖREMEN başkanlığında 03/11/2021 tarihinde meclis salonunda toplanmıştır. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Belediyemiz tarafından yapılacak olan 2. Etap Güneş Enerji Santrali İşi için İller Bankasından kredi kullanılacağı hüküm altına alınması sebebiyle 9.000.000,00 ₺ (Dokuzmilyon Türklirası)  ek ödenek istendiği anlaşılmıştır. İşletme İştirakler Müdürlüğünün Ek Ödenek talebi Plan ve Bütçe komisyonunca uygun görülmüş olup 9.000.000,00 ₺ (Dokuzmilyon Türklirası)  ek ödenek yapılması hususu 5393 sayılı Belediye Kanunun 18. Maddesinin (b) bendine istinaden Plan ve Bütçe Komisyon raporu doğrultusunda kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir. 

 

 

Muhammed Cevdet ORHAN                İsmail KARAGÖZ                                              Zafer ALA

         Belediye Başkanı                              Divan Kâtibi                                        Divan Kâtibi

 


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.