BAŞKAN ORHAN: GELECEĞİ ÖĞRETMENLERİMİZLE İNŞA EDECEĞİZ.

‘GÖNÜLDEN GÖNÜLE AZİZİYE’ PROJESİYLE EĞİTİME TAM DESTEK

 

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Orhan mesajında, geleceği şekillendirecek mimarların ancak öğretmenler olabileceğini söyledi.

İnsanın doğumuyla birlikte öğrenme sürecinin başladığına dikkat çeken Başkan Orhan, öğretmenliğin ebediyete kadar devam edecek nadide meslekler arasında yer aldığını belirtti.

Başkan Orhan:” İnsan hayatta ilerlemeyebilmek ve bir sonraki zamana emin adımlarla yürüyebilmek için öğrenmeye ve öğretmenlere her zaman muhtaçtır.

Ailemizden aldığımız eğitim sonrası bizleri verdikleri eğitimlerle şekillendiren öğretmenlerimiz, gelecekte bulunacağımız iyi konumların en büyük mimarlarıdır.” diye konuştu.

Aziziye ilçesinde eğitime tam destekler verdiklerini aktaran Başkan Orhan, yakın zamanda ‘Gönülden Gönüle Aziziye’ projesini hayata geçireceklerinin de müjdesini verdi.

‘Gönülden Gönüle Aziziye’ projesiyle ilçede öğrenimine devam eden öğrencilerin eğitimlerini aksatabilecek problemleri ortadan kaldırmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Orhan sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bu projeyle en önemli amacımız, ilçemizde eğitim gören yavrularımızın özellikle maddi anlamda yaşayacakları sıkıntıları ortadan kaldırmak olacaktır. Giyim, kırtasiye ve okulda kullanabilecekleri her türlü araç ve gereci temin edeceğiz. Yine bu anlamda en büyük yardımı öğretmenlerimizden alacağız. Öğretmenlerimizin bizlere verdikleri bilgiler neticesinde hareket edip, projeyi bu şekilde devam ettireceğiz.”

Aziziye Belediyesi olarak eğitime her dönemde aralıksız destek verip yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Başkan Orhan,” Geleceğin Türkiye’sini inşa eden değerli öğretmenlerimize üstlendikleri bu kutsal görevde başarılar diliyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tebriklerimi bildiriyorum.” şeklinde konuştu.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.