BAŞKAN ORHAN'DAN AZİZİYELİ MİNİKLERE SÜRPRİZ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin karşısına bugün çok özel bir sürprizle çıktı. Başkan Orhan, okula uyum programı kapsamında okul sıralarına ilk kez oturan miniklere Aziziye Belediyesi’nin kültür yayınlarından olan “Şehrimi Boyuyorum” adlı boyama kitabını dağıttı. Erzurum’un tarihi eserlerinin, tabii ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel ürünlerinin resmedildiği Erzurum’a özel boyama kitabını çocuklarla buluşturan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, hem miniklerle ve hem de öğretmenleriyle sohbet etti. Ertuğrul Gazi İlkokulu’ndaki etkinlikte birbirinden renkli görüntüler oluşurken, miniklerin Başkan Orhan’la girdiği diyaloglar görülmeye değerdi. Aziziye Belediye Başkanı Orhan, uzun bir aradan sonra yeniden başlayan yüz yüze eğitimin hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulundu.

ERZURUM’A ÖZEL BOYAMA KİTABI
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, okula uyum programı kapsamında okula dün başlayan okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik etkinlik hakkında bilgiler de verdi. Başkan Orhan, çocuk gelişiminde renklerin ve boyama etkinliklerinin bilişsel, görsel ve zihinsel açıdan faydalarının çok büyük olduğunu belirterek, “Biz de çocuklarımıza bu faydaları sunarken, kendi öz kültürümüzü, değerlerimizi aşılayalım ve de şehrimizi öğretelim istedik” dedi.
Bu amaçla Erzurum’a özel bir boyama kitabı hazırladıklarını ve yüz yüze eğitimin başlaması vesilesiyle de çocuklarla buluşturduklarını kaydeden Başkan Orhan, “Boyama kitabımız baştan sona Erzurum kokuyor. İçerisindeki çizimlerde Erzurum’un tarihi eserlerine, tabii ve doğal güzelliklerine, kültürel değerlerimize ve ürünlerimize varıncaya kadar neredeyse her şey var. Dolayısıyla çocuklarımız boyama kitaplarımızdaki görselleri boyayarak sadece eğlenmeyecek, aynı zamanda Erzurum’u tanıyacak, Erzurum’u öğrenecek, bizi ve bize ait olanı özümseyecek” diye konuştu.

“SALGIN TEDBİRLERİNE RİAYET ETMELİYİZ”
Erzurum’a özel boyama kitaplarının ilçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki okullarda öğrenim gören miniklerin tamamına ulaştırılacağı bilgisini veren Aziziye Belediye Başkanı Orhan, “Böylece yeni bir eğitim-öğretim sezonuna sürprizle başlamış olacağız. Umuyoruz salgınla mücadele sürecini başarıyla sonuçlandırır ve eğitimde herhangi bir aksaklık yaşamak durumunda kalmayız. Tabi bunun için salgın tedbirlerine riayet etmemiz ve en önemlisi de, virüsün bulaş zincirini kırabilmemiz için aşılarımızı yaptırmamız gerekiyor. Bu vesileyle yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.