ENGELLİLERİ TOPLUMLA KAYNAŞTIRACAĞIZ

Erzurum Güzide Bakım Merkezi Müdürü Abdulkerim Kavaz, Dünya Engelliler Dostları Gelişim Derneği Erzurum Şube Başkanı İslam Meral, Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi Kadın Komisyonları Başkanı Melike Ünal ve engellilerle birlikte Başkan Orhan’ı ziyaret eden Yurt, desteklerinden dolayı teşekkür etti. 
Engelliler konusunda hassasiyetlerinin yüksek olduğunu dile getiren Başkan Orhan, ilçede yapacakları proje ve çalışmaların tamamının engellilerin istifade edecekleri şekilde dizayn edileceğini vurguladı. Başkan Orhan, “Termal tesislerimiz ile ilçedeki park ve bahçe projelerinde engellilerle birlikte tüm hemşehrilerimiz aynı ortamda bulunacaklar. Yeni yapılan aile kabinleri ile var olan tesislerimiz de engellilere göre yapılandırılacaktır. Biz engellilere has, engellilere özel projeler üretmek yerine, onları toplumla kaynaştırmak adına her projemizi engelli kardeşlerimizin de yararlanacakları şekilde yapacağız.” dedi.
Engellilere bir de müjde veren Başkan Orhan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden alınan resmi kartla yüzde 40 ve üzeri engellilere, termal tesislerin hafta içi ücretsiz hizmet vereceğini vurguladı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt da, Başkan Orhan’a engelliler konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Yurt, belediye tarafından verilen ruhsatlarda projelerin engellilere uygun olup olmadığının denetlenmesini istedi. Başkan Orhan, ruhsatlandırma konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini de sözlerine ekledi.
Toplantıya katılan Engelli Dernekleri yetkilileri de Başkan Orhan’a engellilere desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.