SOKAK İFTARINDA İSRAİL’E LANET YAĞDI

Dadaşkent Milli Egemenlik Caddesi’nde yapılan iftar programına ilçe sakinleri adeta akın etti. İftar programına, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, ilçedeki kurum amirleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Başkan Orhan, İlçe Başkanı Sevüktekin ile birlikte iftar programı öncesinde esnafları tek tek ziyaret ederek, iftar sofrasına davet etti. 
Aziziye Belediye Başkan Yardımcısı Halil Özcan’ın kuran-ı kerim tilaveti ve ardından okuduğu ezanla iftarlar açıldı. İlahiler eşliğinde iftar yemekleri yenilirken, vatandaşlar örnek organizasyon ve güzel programdan dolayı Başkan Orhan ve ekibine teşekkür ettiler.
İftar programında birer konuşma yapan Aziziye Kaymakamı Zafer Öz ve Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, başta Filistin olmak üzere, dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan müslümanları unutmadılar ve zalimleri lanetlediler.
BAŞKAN ORHAN GAZZE’Yİ UNUTMADI
İftar programında yaptığı konuşmaya İsrail’in Filistin’deki insanlık dışı vahşetini lanetleyerek başlayan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Biz iftar yaparken, Filistin’de, Gazze’de çok büyük zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizin acısını kalbimizde hissediyoruz. Rabbimden, orada zulüm gören kardeşlerimize huzur ve ferahlık nasip etsin diliyorum ve zalimlere de inşallah fırsat vermemesini temenni ediyorum.” dedi.
Ramazan gecelerinde ilçe halkıyla birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade adan Başkan Orhan, “Bu tür organizasyonları yaparken hep şunu arzu ettik; birlikte olalım, beraber olalım, elele olalım, gönül gönüle olalım ve hep birlikte hareket edelim. Çünkü biz hizmetlerimizi yaparken de, bundan sonraki çalışmalarımızda da hep ben yaptım oldu değil, biz yaptık oldu felsefesiyle hareket edeceğimizi söylemiştik. Bundan dolayı sizlerle birlikte olmaktan; sizlerin arasında olmaktan, sizlerle birlikte iftar yapmaktan, Aziziye’nin, Dadaşkent’in, Milli Egemenlik Caddesi’nin ortasında güzel bir iftarda buluşmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İnanın bu tür organizasyonlarımız bunda sonra da artarak devam edecektir. Çünkü halkın arasında, halkın içerisinde yer alarak, sizlerle birlikte hareket ederek, hizmet etmenin mutluluğu farklıdır ve biz bu mutluluğu tatmak istiyoruz. Ben organizasyonda emeği geçen belediye çalışanlarımıza ve bu güzel programı onurlandıran tüm değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
KAYMAKAM ÖZ, ZALİMLERİ LANETLEDİ
Aziziye Kaymakamı Zafer Öz de, Ilıca’nın ardından Dadaşkent’te de güzel bir sokak iftarı programı gerçekleştirildiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasında dünyadaki müslüman Türklerin uğradığı katliamları ve vahşetleri lanetleyen Kaymakam Öz, “Gazze’de, Filistin’de zulme uğrayan müslüman kardeşlerimiz ve bununla birlikte, Kerkük’te, Musul’da, Doğu Türkistan’da yine aynı şekilde soydaşlarımız, dindaşlarımız var. Dünya’nın birçok yöresinde biz Ramazan ayını icra ederken, diğer tarafta da kardeşlerimiz zulme uğruyor. Onlara da Allah’tan sabır diliyoruz. İnşallah onların da tez zamanda sulhun hakim olacağı, rahatlayacakları, ferahlayacakları bir zaman dilimi diliyoruz.” diye konuştu.
Dadaşkent sokak iftarı programı semazen gösterisiyle devam etti. Minik bir semazenin yaptığı gösteri katılımcıları mest ederken, program ilahi dinletisiyle sona erdi. Programın ardından memnuniyetlerini dile getiren Dadaşkent sakinleri, Başkan Orhan ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.