AZİZİYE İÇİN ELELE VERDİLER

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile birlikte ilçede bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçedeki sorumluluk alanlarında yapılacak çalışmalarla ilgili ekibine talimat veren Başkan Sekmen, Aziziye halkına müjde vererek, “İlçemizin genç ve dinamik belediye başkanıyla el ele vererek, Aziziye’yi hak ettiğini noktaya birlikte taşıyacağız.” dedi. Başkan Sekmen ve Orhan, Ilıca’da esnafları gezerek, kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti, sorunları dinlediler.

Aziziye ilçesinde büyükşehir belediyesinin sorumluluğundaki ana arterlerde asfalt ve kaldırım çalışmalarının hemen başlatılması için talimat veren Başkan Sekmen, Dadaşkent Güvenlik Caddesi’nin sinyalizasyon ve refüj düzenlemesine başlanacağını söyledi. Başkan Sekmen, Ilıca’ya Kuzey Çevre Yolu’ndan giriş yapılan Kahramanlar Mahallesi Kavşağı’nda ışıklandırma çalışmalarının yapılacağını ve bu yolun da asfaltlanacağını ifade etti.

BAŞKAN SEKMEN, AZİZİYE’YE MÜJDELERLE GELDİ

Gününü Dadaşkent ve Ilıca’da geçiren Başkan Sekmen, her iki bölge için de önemli müjdeler verdi. Ilıca’nın en önemli sorunlarının başında gelen İstasyon Mahallesi’yle ilgili mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalar başlatıldığını açıklayan Başkan Mehmet Sekmen, 2004 yılında yaşanan sel afeti sonrası TOKİ konutlarına çıkan, ancak buradaki arsalarıyla ilgili mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarının çözümü için girişimlerde bulunduğunu müjdeledi. Ilıca’da 2004 yılındaki sel afetinden sonra yapılan TOKİ konutlarında da incelemelerde bulunan Sekmen, binaların girişlerinin yenileneceğini ve çevre düzenlemesi yapılacağını kaydetti. Aziziye Belediyesi bünyesindeki Ilıca Termal Tesisleri’ni de gezen Başkan Mehmet Sekmen, yapımı tamamlanan aile kabinlerinde de incelemelerde bulunarak, Erzurum’un turizm potansiyeli açısından çok önemli bir değeri olan termal tesislerin, şehir ile birlikte bölge ekonomisine katma değer sunacak vizyona kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

DADAŞKENT’E MESİRE ALANI

Dadaşkent’te de incelemelerde bulunan Başkan Mehmet Sekmen, mezarlık alanı olarak belirlenen bölgeyi gezdi, Büyükşehir ve Aziziye Belediyelerinin birlikte yürüteceği 200 Evler kentsel dönüşüm alanını yerinde inceledi. Çalışmaların hızlı bir şekilde yürütüleceğinin altını çizen Başkan Sekmen, hak sahiplerinin mağdur edilmemesi noktasında hassasiyetin yüksek olmasını istedi. Dadaşkent halkına mesire alanı müjdesi veren Başkan Mehmet Sekmen, ilçede belirlenecek bir alanda Büyükşehir Belediyesi’nin mesire alanıyla birlikte bir park yapımına başlayacağını söyledi. Başkan Sekmen, Dadaşkent’in mezarlık ihtiyacı ile ilgili sorunun da en kısa sürede çözüleceğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN ORHAN: İLÇEMİZİN ÇEHRESİNİ EL BİRLİĞİYLE DEĞİŞTİRECEĞİZ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Başkan Sekmen’e ilçeye yaptığı ziyaret ve sorunların yerinde tespiti noktasında gösterdiği hassasiyet için ilçe halkı adına teşekkür etti. Birlik beraberlik içerisinde Aziziye’nin sorunlarının çözüleceğini ve büyük hizmetlerin el birliğiyle gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Orhan, “Gününü ilçemize ayırarak, tüm çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen hemşehrilerimize önemli müjdeler verdi. Bizim de Aziziye Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalarla ilçemizin çehresi değişecek ve Aziziye hak ettiği hizmetlere kavuşacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımız ekip ruhuna büyük önem veriyor. Bunu ilçemize yaptığı ziyaretlerde bir kez daha gösterdi. Sorunların yerinde tespiti ve çözümü noktasında verdiği talimatlar, bizim de heyecanımızı arttırıyor. İnşallah birlik beraberlik içerisinde Aziziyemizi Erzurum’un en güzel yaşam merkezi haline getirmek için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.