HENTBOL 2.LİGİ'NDE AZİZİYE RÜZGARI ESECEK

Aziziye Belediyesi Termal Spor Kulübü bünyesinde kurulan hentbol takımı 1. lig parolasıyla yeni sezona hazırlanıyor. Türkiye Hentbol Erkekler 2. Ligi’nde Erzurum’u temsil edecek olan hentbol takımı, bu alanda Erzurum ismini de Türkiye vizyonuna taşıyacak. Antrenör Ali Erzurumluoğlu yönetiminde, yeni sezon öncesi kamp çalışmalarına Ilıca Termal Tesisleri’nde başlayan hentbol takımı, performans testlerini tamamladıktan sonra çalışmalarını hızlandırdı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, kampı ziyaret ederek sezon öncesi sporculara başarılar diledi.

Ilıca Termal Tesisleri kondisyon salonunda tüm vücut ağırlık maximallerinin yanı sıra, Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu performans test laboratuarında wingate, esneklik, pençe kuvveti, denge, sırt-bacak kuvveti ve cooper dayanıklılık testlerinden başarı ile geçen hentbol takımı, lig hazırlıklarını günde çift antrenman ile sürdürüyor.

Aziziye Belediyesi Termal Spor Kulübü hentbol takımının Türkiye Hentbol 2. Ligi’nde mücadele edeceğini dile getiren Başkan Orhan, “İlimizin ve ilçemizin adını farklı bir kulvar olan hentbol branşında Türkiye vizyonuna taşıyacağız. Oluşturduğumuz güçlü bir ekiple Türkiye Hentbol 2. Ligi’nde ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize yürekten inanıyorum. Sporcularımız neşeli ve heyecanlı bir şekilde, birlik beraberlik içerisinde yeni sezon çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah 1.Lig parolasıyla çıktığımız bu yolda hedefe emin adımlarla ulaşır, şehrimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ederiz.” dedi.

Başkan Orhan, kamp ziyaretinde sporculara güvendiğini ve takımdan beklentilerin yüksek olduğunu vurguladı.

Günde çift antremanla teknik ve taktik çalışmalarını Aziziye Spor Salonunda sürdüren hentbol takımı, önümüzdeki günlerde Karadeniz Bölgesi ekipleriyle hazırlık müsabakaları oynayacak.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.