AZİZİYE’DE PARKLAR ÖZGÜRLEŞİYOR

Aziziye Belediyesi, ilçedeki parkları özgürleştirerek, daha estetik bir görünüme kavuşturuyor. Parkların çevresindeki çitleri ve duvarları kaldırarak, ışıklandıran belediye, ilçe halkının boş zamanlarını değerlendirebilecekleri yeni yaşam alanları oluşturmak için harekete geçti. Projeyle birlikte, mevcut parklar çağdaş bir çehreye kavuşacağı gibi, çocuk oyun gruplarının zeminleri de kauçuk yapılıyor ve yeni yapılacak parklar için de proje çalışmaları sürüyor. Parklarda peyzaj çalışması başlatan belediye, ilçe halkının nefes alacağı, boş zamanlarını huzur içerisinde değerlendireceği örnek yaşam alanları oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Projeyle parkların çevresi tamamen açılıyor, led ışıklandırma yapılarak, yürüyüş yolları yenileniyor ve kamelyalar yapılarak dekoratif bir görüntü oluşturuluyor.

HALKIMIZIN NEFES ALACAĞI YAŞAM ALANLARI OLUŞTURUYORUZ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe halkı ile parkların bütünleştirileceğini ifade ederek, parkların çevresinin açılarak ışıklandırma çalışmalarının sürdüğünü ve projenin ilçedeki tüm parklara uygulanacağını, ayrıca yeni yapılacak parkların da çevresinde sadece ışıklandırma yapılarak, parkların özgür olacağını belirtti. Başkan Orhan, ilçede model park projesi başlattıklarını ve tüm parklara genel bir peyzaj çalışması yapacaklarını söyledi. Çocuk oyun gruplarının zeminlerinin de kauçukla kaplanacağını belirten Başkan Orhan, “Yediden yetmişe bütün hemşehrilerimizin nefes alacağı, boş zamanlarını huzur içerisinde sağlıklı ve nezih ortamlarda değerlendirecekleri mekanlar oluşturacağız.” dedi.

İLÇEMİZDEKİ YEŞİL ALAN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Aziziye kent meydanı, kent ormanı, masal parkı ve hobi alanları gibi projelerinin olduğunu hatırlatan Başkan Orhan, “Kurumsal vizyonumuzu güncelleyip, öncelikli sorunları çözdükten sonra ekip arkadaşlarımızla oluşturduğumuz hizmet kervanı yola çıktı. ‘Artık hizmet zamanı’ diyerek, parklarımızdan işe başladık ve ilçemizde model olacak örnek parklar oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizdeki parkları özgürleştirerek, öncelikle tüm parklarımızda çitleri ve duvarları kaldırıp, ışıklandırma ve peyzaj çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarla mevcut parklarımız daha estetik bir görünüme kavuşacağı gibi, yeni yapacağımız parklar için de aynı uygulamayı devam ettireceğiz. İmar revizyonuyla ilçemizdeki yeşil alan sayısını artıracak ve yeni park alanları oluşturacağız. Hemşehrilerimizin istekleri ve beklentileri doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.