AZİZİYE HALKI HUZUR İÇERİSİNDE BİR BAYRAM GEÇİRECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede kurban kesim alanı oluşturulurken, Aziziye Belediyesi ekipleri de vatandaşlara poşet dağıttı. İlçedeki tüm cadde ve sokaklar bayramdan bir gün önce yıkanacak. Bayram süresince de 10 araçlık ve 50 kişilik ekiple, çift vardiyalı bir şekilde çalışacak olan belediye, vatandaşın huzurlu ve güvenli bir ortamda kurban bayramını idrak etmeleri için tüm imkanlarını seferber edecek. Belediye zabıta ekipleri de bayram süresince denetimlerini sıklaştırarak, belirlenen alanlar dışında kesim yapanlara cezai işlem uygulayacak. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü bayram öncesinden başlayarak genel temizlik çalışmasının yanısıra, bayram süresince kesim alanlarında meydana gelecek koku ve kirliliği önleyecek tedbirler alarak, çöp konteynırlarında ilaçlama çalışması yapacak.

HUZURLU BİR BAYRAM İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINDI

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe halkının sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesmeleri ve huzur içerisinde bir bayram idrak etmeleri için tüm tedbirlerin alındığını söyledi. Halka hizmet sevdasıyla yola çıktıklarını hazırlatan Başkan Orhan, “Paylaşımın ve sosyal dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı mübarek Kurban Bayramı’nı hemşehrilerimizin en huzurlu şekilde idrak etmeleri için tüm imkanlarımızı seferber etmiş bulunuyoruz. Ekiplerimiz çift vardiya görev yapacak ve başta temizlik olmak üzere, hemşehrilerimizin rahatı ve huzuru için her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. İnşallah birlik ve beraberliğimizin en yoğun şekilde yaşanacağı bir Kurban Bayramını idrak edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN SEKMEN’E TEŞEKKÜR

İlçede yapılan kurban kesim alanı için de Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Başkan Orhan, “İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Dadaşkent ve Ilıca’da da Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in talimatıyla bir kurban kesim alanı oluşturuldu. Hemşehrilerimiz için büyük bir hizmet olan bu alanda kurbanlar uzman ekipler tarafından islami kurallara uygun olarak kesilecek ve sahiplerine teslim edilecek. Bu güzel hizmetten dolayı da Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mehmet Sekmen’e ve ekibine hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

BAYRAM, PAYLAŞMAKTIR

Açıklamasında Kurban Bayramını da kutlayan Başkan Orhan, "Millet olmayı, kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı, aynı ruh ve gönül ikliminde yaşamanın anlamını şüphesiz en çok bayram günlerinde hissederiz. Yardımlaşma ve dayanışmanın önem kazandığı bayramların birlik, beraberlik ve birleştirici özelliklerini vurgulamak suretiyle, değerli hemşehrilerimizin mübarek kurban bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.