AZİZİYE BAYRAM ETTİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe halkının huzur içerisinde bir kurban bayramı geçirmesi için belediyesinin tüm imkanlarını seferber etti. Bayram süresince Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli mesai yaptı. Çevre temizliği konusunda özel bir hassasiyetin sergilendiği bayramda, iş makinaları ve ekipler çift vardiya çalışarak, vatandaşın huzur içerisinde bir bayram geçirmeleri için gece gündüz mesai yaptılar.

TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ

Bayram sabahı ilçedeki kurban kesim alanlarını ziyaret eden Başkan Orhan, vatandaşla bayramlaşırken, kesim alanlarındaki çalışmaları da yerinde inceledi. Vatandaşın huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini dile getiren Başkan Orhan “Bu yıl Büyükşehir Belediyemiz de şehrin muhtelif bölgelerinde olduğu gibi Dadaşkent ve Ilıca’da da birer kurban kesim alanı oluşturdu. Burada kesilen kurbanlar hijyenik ortamlarda parçalanarak sahiplerine teslim edildi. Söz konusu kurban kesim alanları çevre kirliliğinin önlenmesine vesile olduğu gibi, hemşehrilerimizin kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kesmelerini sağladı. Bu hizmetten dolayı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’e hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.   

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Aziziye ilçesinde bayramlaşma programı Ilıca Termal Tesisleri’nde düzenlendi. Programa Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin ile ilçe teşkilatı, belediye meclis üyeleri, personeller, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Bayramlaşma programında konuşan Başkan Orhan, ‘Böyle güzel bir bayram gününde birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi hep daim etsin. Bundan sonraki bayramlara da hep böyle mutlu ve huzurlu girmemizi nasip eylesin.” diye konuştu.

TÜRKİYE, DÜNYADA SÖZ SAHİBİ ÜLKE OLDU

Türkiye’nin dünya coğrafyasında var olan güçler arasında kendini göstermeye devam ettiğinin altını çizen Başkan Orhan, “Yaşamız olduğumuz son gelişmelerle de hükümetimizin, Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konudaki yapmış olduğu çalışmalarla görmüş oluyoruz ki, dünyada söz sahibi ülke olma durumuna gelmek üzere. Tabi bu çalışmalar genelde devam ederken, bizler de yerelde halkımıza en güzel hizmeti vermek açısından kendi proje ve çalışmalarımızı yine hükümetimizin ve partimizin desteği ile sürdürmekteyiz. Bu amaçla yapmış olduğumuz çalışmalar, 30 Mart’ta göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar teşkilatımızla birlikte el ele vererek, son sürat hem ilimiz, hem de Aziziyemiz için neler yapabiliriz bunun düşüncesi içerisinde olduk. Allah’a hamdolsun ki bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar içerisinde halkımızın teveccühünü kazanmış olmamız bizim için gurur vesilesi oldu. Hem Aziziye ilçemiz, hem de diğer ilçelerimiz ‘Ak Belediyecilik’ anlayışıyla yönetilmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşamaktadır.” ifadelerini kullandı.

ILICA’YA BAYRAM MÜJDESİ

Konuşmasında Ilıca’ya bayram müjdesi veren Başkan Orhan, Ilıca’nın merkezini ilgilendiren dönüşüm ihalesinin 18 Kasım’da yapılacağına işaret ederek, “Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki; Erzurum bundan sonraki gelişmesini, özellikle mevcut yapılaşmış yerlerde kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yürütecektir. Ilıca’da çok büyük bir kentsel dönüşüm çalışmasına başlanıldı ve yine büyük hamlelerle kentsel dönüşüm çalışmaları devam etmektedir. Bu maksatla Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalar sonunda neticesini buldu ve 18 Kasım’da ihalesi yapılacak olan yeni etapla birlikte, 380 konut ve 114 tane iş yeri inşallah Ilıcamıza kazandırılacaktır. İhaleden sonra, yeni sezonla birlikte Ilıca çarşısının yıkımı da kamulaştırma çalışmalarından sonra devam edecektir.” şeklinde konuştu.

TERMAL YATIRIM GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Termal tesislerde yeni bir yatırımı hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Orhan, şunları söyledi: “Şuan 18 yeni aile kabinlerimiz halkımıza hizmet vermekte. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ile birlikte yürütmüş olduğumuz proje nihayet sonuçlandı. Erzurum’a ve Aziziyemize yakışır bir tesis vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Artık göğsümüzü gere gere hem şehir dışından. hem de yurtdışından gelen misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz, termal suyun faydalarından yararlandırabileceğimiz, standardı çok yüksek bir tesisimiz mevcuttur. İnşallah bundan sonraki süreçte Ilıca Termal Tesisleri ile ilgili yatırımlarımız devam edecek ve gerçekleştireceğimiz rekreasyon projesi Erzurum’da bir ilk olacak ve bununla birlikte de inşallah turizm sektöründe yerimizi alacağız.”

DADAŞKENT GÜZELLEŞİYOR

Dadaşkent’te çevre düzenlemesi çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Orhan, sözlerine şöyle devam etti: “Kaldırım, yol ve asfalt çalışmaları bayramdan sonraki süreçte de devam edecektir. Ayrıca hem Dadaşkent’te, hem de Ilıca’da özellikle de yeşil alanlarımızın sayısının artırılması, mevcut park ve bahçelerimizin daha güzel ve daha donanımlı bir hale getirilmesiyle ilgili çalışmalar sonuçlanmak üzere. Dadaşkent ve Ilıca’da birer parkımızı örnek park olarak bu şekile getirdik. İnşallah önümüzdeki süreçte mevcut 18 parkımızı ve yeni yapacağımız parkları yeni yüzüne kavuşturmuş olacağız. Tabiki bizim yerelde yapmış olduğumuz bu çalışmaların tamamı vatandaşlarımızın; daha huzurlu, daha ferah ortamlarda yaşamasını sağlamak, yaşam standartlarını ve kalitesini yükseltmek açısından gereklidir. Önümüzdeki süreçte bir genel seçim daha var, İnşallah bu genel seçimle birlikte de ‘Yeni Türkiye’ diye tabir ettiğimiz ülkemiz daha da farklı bir pozisyona gelecektir. Artık Türkiye, Cumhurbaşkanı’nı kendisi seçmiş, güçlü bir hükümetiyle yönetimine devam etmektedir. Önümüzdeki süreçte gerçekleşecek genel seçimlerle birlikte gücüne güç katarak, dünyada söz sahibi bir ülke olmaya devam edecektir. Biz yerelde yapmış olduğumuz bu çalışmalarla, vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz bu hizmetlerle istiyoruz ki; genelde de Türkiye yoluna devam etsin. Erzurum her zaman bu konuda kendi görüşünü belirtmiştir ve Aziziye’de bu anlamda her zaman birinci ilçe olmuştur. Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde de, yerel yönetimler seçiminde de Aziziye’nin hep ileri konumda olduğunu yaşadık ve gördük. Tabiki bu hep birlikte çalışmamızın eseridir. Teşkilatımızın ve bütün unsurların bir araya gelerek en güzel bir şekilde yapmış olduğu çalışmaların bir eseridir. İstiyoruz ki bu birinciliğimizi, bu zirveyi hiçbir zaman bırakmayalım ve her zaman ipi en ilerde göğüsleyen biz olalım. Bu çalışmakla mümkün olacaktır. Bize teşkilatlarımızla el ele vererek bu çalışmaları birlikte sürdüreceğiz ve İnşallah Aziziyemizin ismini Erzurum’da ve hatta Türkiye’de en ön sıralarda görmek istiyoruz.”

SEVÜKTEKİN: 2015 SEÇİMLERİNDE DE ZİRVEDE OLACAĞIZ

Ak Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin de, ilçe halkının bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, ”İslam coğrafyasında ateş altında olan kardeşlerimizin de inşallah her günlerinin bayram olması temennisinde bulunuyorum. 2014 yılında geçirmiş olduğumuz iki seçimle, Aziziye ilçemizin merkez ilçeler arasında iki birinciliği vardır. İnşallah 2015 Haziran seçimlerinde de halkımızla her zaman olduğu gibi yine bütünleşerek birlikte yeniden aynı başarıyı göstereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Orhan, bayramlaşma programına katılan misafirlerine yeni aile kabinlerini gezdirerek bilgi verdi.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.