BAŞKAN ORHAN’DAN REKTÖR YAYLALI’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Erzurum Teknik Üniversitesi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerde oyların yüzde 90’ını alan Rektör Prof. Dr. Yaylalı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından da Cumhurbaşkanlığı’na sunulan listenin başında yer aldı. Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylamasıyla kurucu rektörü olduğu Erzurum Teknik Üniversitesi’ne ikinci kez atandı.

Rektör Prof. Dr. Yaylalı’yı ziyaret eden Başkan Orhan, görevinden başarı diledi. Üniversitelerin şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde lokomotif görevi üstlenecek kurumların başında geldiğini dile getiren Başkan Orhan, “Gerek Atatürk Üniversitesi ve gerekse Erzurum Teknik Üniversitesi’nin ilçemizle komşu olması belediyemiz açısından büyük avantajdır. Bu bağlamda üniversitelerimizle ilçemizin gelişmesi ve güzelleşmesi adına projeler üretmek, işbirliği ve fikir alış verişinde bulunmak bizim için de büyük onur vesilesi olacaktır. Üniversitelerimizin değerli bilim adamlarının görüş ve önerilerine her zaman açık olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muammer Yaylalı da, Başkan Orhan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ziyaret anısına Rektör Prof. Dr. Muammer Yaylalı’ya ehram üzerine işlenmiş Erzurum Teknik Üniversitesi armasını hediye etti.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.