24 SAAT KARLA MÜCADELE EDİYORUZ

Aziziye Belediyesi karla mücadelede hız kesmiyor. 24 saat vardiya sistemi ile çalışan belediye ekipleri gece gündüz karla mücadele ediyor.

Bölgeyi zaman zaman etkisi altına alan yoğun kar yağışının Aziziye ilçesinde sorun olmaması için belediye ekipleri karla mücadelede adeta seferberlik ilan ediyor. Vatandaşın sorun yaşamaması için gündüz yollar açılırken, gece saatlerinde de kar kaldırma çalışmaları aralıksız sürüyor. Dadaşkent ve Ilıca dışında 69 mahalle statüsünde köyü bulunan belediye, her kar yağışı sonrası tüm ekipmanlarıyla teyakkuza geçiyor.

Greyder, kepçe, küreme-tuzlama aparatlı kamyonlar, kar püskürtme makineleri ve 50 kişilik ekiple karla mücadele eden belediye, vatandaşın sorun yaşamaması için tüm ekipmanlarını seferber ediyor.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, karla mücadelenin belediye için büyük külfet olduğunu, ancak vatandaşın sorun yaşamaması için tüm imkanlarını kullandıklarını söyledi.

Vatandaşın sıkıntı yaşamaması için ekiplerin 24 saat vardiyalı bir şekilde çalıştıklarının altını çizen Başkan Orhan, “Dadaşkent ve Ilıca ile birlikte 69 mahalle statüsündeki köyümüzde karla mücadele çalışması yapıyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz çalışarak, yolların açık tutulmasını sağlıyor. Gündüz yollar açılarak tuzlama yapılırken, geceleri de kar kaldırma çalışması yapıyoruz. Tüm ekiplerimiz fedakar bir şekilde karın ilçemizde külfet olmaması için çalışıyor.” ifadelerini kullandı.  Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.