AZİZİYE ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİ

Park, bahçe ve refüjlerin yanı sıra Dadaşkent’teki bina boşluklarına dikilen çiçekler ve kaldırımlardaki elektrik direklerine koyulan saksı çiçekler ilçenin çehresi değiştirdi. Bahar sezonu ile birlikte çiçek ekimine ve ağaçlandırma çalışmalarına hız veren belediye, yazın en sıcak zamanlarını yaşadığımız bugünlerde ilçeye görsel bir güzellik kazandırdı. Yaklaşık 50 bin adet mevsimlik çiçek ve bunun yanında meilland gülleri ile kış şartlarına dayanıklı ağaçlar ilçenin havasını değiştirdi.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ağaç, çiçek ve çevre düzenlemesi gibi çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Park, bahçe ve refüjlerin yanısıra kaldırımlardaki bina boşluklarına diktiğimiz çiçeklerle ilçemiz bir çiçek bahçesine döndü. Yazın en sıcak ve en güzel günlerini yaşadığımız bu zamanlarda açan çiçeklerle ilçemiz örnek bir yaşam merkezi haline geldi.” dedi.

KALDIRIM, KAVŞAK VE REFÜJLER ÇİÇEK AÇTI

İlçedeki her metrekare boş alanı ağaç ve çiçeklerle donattıklarının altını çizen Başkan Orhan, “Hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi, yaşanabilir örnek bir ilçe oluşturmanın gayretindeyiz. Bu bağlamda yeni park alanları açıyor, mevcut parkları peyzaj çalışmalarıyla estetik bir görünüme kavuşturuyor, ağaçlandırma ve çiçek dikimine büyük önem veriyoruz. İhtiyaç duyulan her bölgede bu çalışmalarımız devam ediyor.  Daha yeşil bir Aziziye için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Orhan, ilçedeki çevre düzenlemesi çalışmalarına desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür etti.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.