AZİZİYE ESMEK HİZMETE AÇILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yatırımlarından biri olan Aziziye Erzurum Sanatsal ve Meslek Edindirme Kursları (ESMEK) düzenlenen törenle hizmete açıldı. 
Törene Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Kültür Daire ve Sosyal İşler Başkanı Mehmet Emin Öz, ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç, Selami Keskin, Zafer Aynalı, ESMEK kursiyerleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılışı yapılan ESMEK hakkında bilgi veren Kültür Daire ve Sosyal İşler Başkanı Mehmet Emin Öz, “Bugün açmış olduğumuz merkezin kapasitesi yaklaşık olarak 107 öğrencidir. 11 tane sınıfımız var. Gençlik merkezimizle beraber toplamda 5 bin öğrencimiz buralarda eğitim görüyorlar. Merkezimizde kütüphane ve kreşte bulunmaktadır. Aziziye gençlik merkezimizde 3 tanede teorik sınıf, bilgisayar sınıfı ve kuaför sınıfı bulunmaktadır. Merkezimizin şehrimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Erzurum Sanatsal ve Meslek Edindirme Kursları’nın annelerin hünerlerini sergilediği yer vurgusunu yapan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, “ESMEK kursları halkımızın özelliklede annelerimizin nefes aldığı ve hünerlerini sergilediği hayata pozitif bakabildikleri yerlerdir. Şuana kadar bu kurumlarımızda hiçe azımsanmayacak kadar öğrencilerimiz yetişmiştir. Bunu küçümsememek gerek. Çünkü bu sayı küçük ölçekli bir il’in üniversite öğrenci sayısı kadardır. ESMEK kurslarını elimizden geldiği kadar her ilçede açacağız. Vasıflı eleman yetiştirmek bu kurslarımızda olanak bulacaktır. Bunun için birçok yerde ESMEK açacağız. Burada yetişen öğrencilerimize de istihdam alanı oluşturacağız. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana ESMEK Erzurum’da birçok yerde açıldı. İnşallah sayımızı daha da yükseklere çıkaracağız” diye konuştu.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Aziziye’ye yapmış olduğu yatırımlardan dolayı memnun olduğunu ifade eden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Büyükşehir belediyemiz ilçemize yapmış olduğu yatırımlar bizleri fazlası ile memnun etmektedir. Özellikle bugün burada açıklan ESMEK ilçemize faydalı olacaktır. Bizde Aziziye Belediyesi olarak burada meslek edinen herkese destek olacağız. Bu anlamda bizde kalifiyeli elaman yetişmesine katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.
Erzurum’un her geçen gün değişeceği vurgusunu yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Şehrimiz her geçen gün değişiyor. Değişmeye de devam edecek. Erzurum’u çok farklı bir konuma taşımak için elimizden gelenin fazlası ile çalışacağız. Tabi bunları yapmak emek istiyor. Şu ana kadar Erzurum da 14 tane sanat edindirme kursları açtık. İnsanlar bizlere iş istemek için geliyorlar ama ne hikmetse ellerinden her iş geliyor. Hayır, efendim elinden he iş gelmesin. Bak meslek edindirme kurları açıyoruz. Gel sende burada eğitim al kalifiyeli elaman ol. Bizler herkesin tek bir iş için hayata atılmaların isteriz. Ve çalışmalarımızı da bu yönde yapıyoruz. Aziziye ESMEK hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.