AZİZİYE HİZMETE DOYACAK

Dadaşkent Saltuklu Mahallesi’nden başlayan çalışmayla, kaldırımlar yenileniyor ve desenli asfalt atılarak estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Bu yaz döneminde ilçede hizmet rüzgarı estirmeyi hedefleyen belediye, çalışmalara kaldırımları yenileyerek başladı.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bu yaz döneminde ilçenin her köşesinde hizmet rüzgarı eseceğini ifade ederek, “Sorunlu kaldırımlar ve yollar asfaltlanacak, ilçemiz hizmete doyacak.” dedi. Yaz dönemine kaldırımları yenileyerek başladıklarına vurgu yapan Başkan Orhan, sorunlu bölgelerdeki kaldırımların sökülerek önce bordürlerinin yenilendiğini, ardından desenli asfalt atılarak, boyanacağını ve estetik bir görünüme kavuşturulacağını vurguladı. Kaldırımların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için asfaltla kaplandığına dikkat çeken Başkan Orhan, çalışma yapılırken her türlü detayın düşünüldüğünü belirtti.

AZİZİYE’DE HİZMET RÜZGARI ESECEK

Aziziye’nin Dadaşkent ve Ilıca’nın yanısıra 69 köyden oluştuğunu hatırlatan Başkan Orhan, “Hedefimiz bu yaz sezonunda mahalle statüsündeki köylerimizle birlikte Ilıca ve Dadaşkent’te hizmet rüzgarı estirmek. Bu bağlamda plan ve programımızı en iyi şekilde yaparak, çalışmalarımıza başladık. Şuan sorunlu bölgelerimizdeki kaldırımları yeniliyoruz. Daha sonra ilçemiz genelinde kapsamlı bir asfaltlama çalışması başlatacağız. İlçemizde sorunlu bir metrekare bile kaldırım ve yol kalmayıncaya kadar çalışmalarımız sürecek. Aynı şekilde mahalle statüsündeki köylerimizde de, başta köy konağı ve taziye evleri olmak üzere, köy meydanlarının kilitli taşla işlenmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Amacımız ilçemizin her köşesine, her metrekaresine eşit hizmet götürerek, ilçemizi daha yaşanabilir, daha nitelikli bir kent görünümüne kavuşturmak.” diye konuştu.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.