BAŞKAN ORHAN’DAN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

Aziziye Belediyesi, “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında eğitime desteğini sürdürüyor. Daha önce okulların fizik imkanlarını iyileştirme ve ihtiyaçlarını giderme noktasında çalışmalar yapan belediye, ilçedeki tüm ilkokul öğrencilerine kitap dağıtarak, örnek bir çalışma daha geçekleştirdi. Okulların tatil olmasına sayılı günler kala, öğrencilerin yaz tatilini en verimli şekilde değerlendirmeleri için ilçedeki ilkokul öğrencilerine 3 bin adet hikaye kitabı dağıtıldı.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, eğitime destek programı kapsamında Vali Vefik Kitapçıgil İlkokulu’nda düzenlenen törene katıldı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Başkan Orhan, çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve bu alanda bir farkındalık oluşturmak amacıyla kitap dağıttı.

EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR

Belediye olarak eğitime yapılan yatırımları çok önemsediklerini ve bu bağlamda ilçe kaymakamlığı ile imzalanan “Okullar Hayat Olsun” projesiyle eğitime ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizen Başkan Orhan, “Gerek ilçe merkezinde ve gerekse mahalle statüsündeki köylerimizdeki birçok okulun önemli ihtiyaçlarını giderdik. Bazı okullarımıza sosyal donatı alanları yaptık, bazılarının toplantı salonlarını yeniledik. Bilgisayar sınıflarının teknik donanımından, kütüphane kurulmasına kadar destekler sağladık. Yine bazı okullarımızın tabelalarını ve sportif ihtiyaçlarını giderirken, zemin, kapı, pencere, sundurma gibi talepleri karşıladık. Okullarımızın daha estetik bir görünüme kavuşması için boya desteğinde bulunduk. Bunların yanında daha önce yardımcı ders kitapları ve diş bakım setleri dağıtmıştık. Şimdi yaz tatiline gireceğimiz şu günlerde çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak için hikaye kitapları hediye ettik.” dedi.

Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğu anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Başkan Orhan, öğrencilerin faydasına olacak her türlü girişime imkanları ölçüsünde katkı sunduklarını kaydetti. Başkan Muhammed Cevdet Orhan, eğitime yönelik yatırımlarının da artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Orhan, miniklere kitap hediye ederek okuldan ayrıldı.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.