AZİZİYE’DEN DEMOKRASİYE DESTEK, HAİNLERE LANET

Darbe girişimine karşı tek yürek olan Erzurum’da Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan vatandaşların yanı sıra ilin yöneticileri, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri de örnek bir dayanışma sergiliyor. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da, demokrasi nöbetinde bulunanlar için belediyesinin tüm imkanlarını seferber ederken, gerek Aziziye’de ve gerekse Erzurum merkezde meydanları boş bırakmayarak, zaman zaman vatandaşlara seslenip, darbecilere gözdağı verdi.

AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Gürbüz Keleş ve teşkilatı ile belediyedeki ekibini de yanına alan Başkan Orhan, demokrasi nöbetinde meydanları dolduran binlerce Erzurumluya bayrak, su ve simit dağıtımı yaptı. Dadaşkent’te ilçe teşkilatıyla birlikte demokrasi yürüyüşüne katılan Başkan Orhan, Erzurum’da Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan on binlerce Dadaş’a hitap etti.

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine karşı Erzurum halkının meydanlardan en güzel cevabı verdiğini dile getiren Başkan Orhan, “Birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize kast eden bir grup hain cuntaya karşı, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan için bu nöbeti tutmaya devam edeceğiz. Tarihte Erzurum’dan, Aziziye Tabyalarından başlayan mücadelenin bir örneğini, 15 Temmuz’da demokrasimize vurulmak istenen darbeyi, birlikte kardeşlik sesiyle engelleyerek sergiledik. İnşallah bu sesimiz darbecilere karşı daha gür çıkacak ve onlara asla fırsat vermeyeceğiz.” dedi. Konuşmasının son bölümünde Necip Fazıl Kısakürek’in, Büyük Doğu Marşı’ndaki “Allah’ın seçtiği kurtulmuş millet! / Güneşten başını göklere yükselt! / Avlanır, kim sana atarsa kement, / Ezel kuşatılmaz, çevrilmez ebet.” dizelerine yer veren Başkan Orhan, “Allah birliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın. Beraberliğimizi daim eylesin.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Başkan Orhan, belediye araçlarının yanına giderek, kendi elleriyle vatandaşa su ve simit dağıttı.

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLEDİ…

Öte yandan Aziziye Belediye Meclisi de TSK içindeki bir grup çapulcu tarafından yapılmak istenen darbe girişimini lanetledi. Temmuz ayı olağan meclis toplantısının ikinci birleşiminde konuşan Başkan Orhan, “Bizler Aziziye Belediyesi Meclis Üyeleri olarak, ordumuz ve diğer temel devlet organlarımızda sinsice yuvalanmış bir kısım hadsizin aziz milletimize, milli iradeye ve devletimize yönelik 15 Temmuz akşamı başlatılarak 16 Temmuz sabahı halkımızın yoğun destekleri ile sonlandırılan bu aşağılık darbe girişimini, bu girişimi başlatan FETÖ terör örgütü mensupları ve liderini, içte veya dışta bu örgütü destekleyenleri ve bu hain girişimi bir kurgudan ibaretmiş gibi göstermeye çalışacak kadar alçaklaşanları şiddetle kınıyoruz. Bu kalkışma esnasında bütün bir dünyanın kanını donduracak cesaretle darbenin karşısında durarak, bu kanlı girişimi engelleyen milletimize sonsuz teşekkür ederken, vatan ve millet aşkına hayatını kaybeden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başta yakınları olmak üzere tüm milletimize sabırlar diliyoruz. Unutulmamalıdır ki tarihler boyunca uğradığı her saldırıda olduğu gibi 93 Harbi’nde veya Kurtuluş harbinde büyük fedakarlıklar gösteren, cumhuriyet meşalesini yakan bu kutlun şehrin evlatları, ne bugün ne yarın namlusunu millete çevirmiş tanklara selam durmayacak ve milleti hedef alan her türlü saldırıda aynı cesaretle ve aynı birliktelikle saldırganların karşısında duracaktır. Bu vesileyle bu kutlu şehrin halkına da ayrıca teşekkür ediyor, hainlerini ve işbirlikçilerini lanetliyoruz.” dedi.

AK Parti ve MHP’li üyelerden oluşan Aziziye Belediye Meclisi’nde söz alan grup başka vekilleri de bildiriye destek verdiklerini ifade ederek, hain darbe girişimini grupları adına kınadılar.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.