BAŞKAN ORHAN: HİZMET ŞİARIMIZ; AK BELEDİYECİLİK

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 24. Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı ziyaret etti. AK Parti İl Başkan Yardımcıları Sedat Özaras ve Salih Yeşilkent ile Aziziye İlçe Başkan Yardımcıları Murat Düzyurt ve Süleyman Baykal’ın da eşlik ettiği Mehmet Geldi, Başkan Orhan’dan belediyenin yatırımları ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yerel Yönetim Başkan Yardımcıları olarak sorumluluk bölgelerindeki belediyeleri ziyaret ederek hizmet alanlarını yerinde görmek, sorunlarını ve beklentilerini yerinde istişare etmek amacıyla yola çıktıklarını belirten Geldi, bu kapsamda Erzurum ve ilçe belediyeleriyle fikir alış-verişinde bulunduklarını, hizmetlerin aksamadan yürümesi noktasında yapılması gerekenlerle ilgili brifing aldıklarını kaydetti.

Erzurum’da da Büyükşehir Belediyesi’nden başlayarak AK Parti’den seçilmiş belediyeleri ziyaret ettiklerine vurgu yapan Geldi, “Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz Aziziye Belediyesi’nde de genç belediye başkanımızdan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldık. Belediye başkanımızın gençliğin verdiği enerjiyle, halka hizmet noktasında ciddi mesafe aldığını yerinde müşahede ettik. Erzurum açısından stratejik önemi büyük olan ve şehrin giriş kapısı olması hasebiyle bir anlamda şehrin aynası konumundaki Aziziye ilçemizde ciddi bir hizmet hamlesi başlamış durumda. Belediye başkanımız yaptığı çalışmalar ve ak belediyeciliğin yüklediği misyonla birlikte marka belediyeler kervanında yerini almıştır. Kendisine başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi’yi ilçesinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ak hizmet anlayışı, çağdaş ve modern belediyecilik ufkuyla hizmet üretiyoruz.” dedi.

İlçede bir değişim ve dönüşüm süreci başlattıklarını, başta kentsel dönüşüm olmak üzere, sosyal, kültürel ve sportif belediyecilik bağlamında bir hizmet hamlesi gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Orhan, “Kentsel dönüşümle Ilıca bölgemizi etaplar halinde yeniden inşa ediyoruz. Şuanda Eski Mahalle bölgesinde yapımı süren 340 konut, 114 işyerini yılsonuna kadar hak sahiplerine teslim edeceğiz. Bahçelievler bölgesi için TOKİ ile ön protokol imzaladık. Ilıca’da kültür merkezi ve belediye hizmet binası inşaatı ile birlikte 25 bin metrekarelik dev mesire alanı çalışmaları devam ediyor. Erzurum’da bir ilke imza atarak Dadaşkent’te oyun havuzlu parkımızı yeni yaptığımız parklarla birlikte halkımızın hizmetine sunuyoruz. Dadaşkent semt pazarı projesinde kamulaştırmalar tamamlandı, gençlik merkezi için ihale süreci başladı. Mahalle statüsündeki 69 köyümüzden yarısının köy konağı ve taziyeevi ihtiyaçlarını giderdik, yine bu köylerimizi çocuk oyun gruplarıyla tanıştırdık. İlçemize bir nikah salonu kazandırdık. Mesleki eğitim kurslarının yanısıra istihdam ve üretime yönelik kurslarla sosyal belediyecilikte marka atılımlar gerçekleştiriyoruz. Eğitim yatırımları kapsamında, ilçemizdeki okulların fiziki imkanlarını iyileştiriyor, çocuklarımıza eğitim materyali desteğinde bulunuyoruz. Sportif bağlamda Erzurum ve Doğu’nun süper liglerdeki tek temsilcisi olan Termalspor’umuzla Hentbol Süper Ligi’nde temsil ediliyoruz. Erzurum’un termal turizmde vizyon ilçesi konumundayız. Yeni termal yatırımlarla bu amaca hizmet etmenin yanında mevcut tesislerimiz de kaplıca turizminde marka haline getirme yolunda önemli adımlar atıyoruz.” ifadelerini kullandı. Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, Başkan Orhan’a misafirperverliği ve sunumu için teşekkür ederek belediyeden ayrıldı.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.