02/07/2021 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETLERİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 02/07/2021 TARİHLİ OLAĞAN 1. BİRLEŞİM TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 7. Seçim döneminin 3. Dönem yılının Temmuz ayı olağan Toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu 02/07/2021 Cuma günü saat 14:30' da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

                             

Belediye Başkanı Muhammed Cevdet ORHAN’ ın Başkanlığında üyelerden, Ömer Faruk YARBA, Abdussamet ACAR, Ömer Faruk TÖREMEN, Mehmet AKARSU, Abdulkadir BULUT, Mürsel ETEGÜL, Ayşe AYDIN, Sefer KARA, Haluk Ziya BEYOĞLU, İsmail ARSLAN, Fatih GÜNEYİN, Songül MODER, Hüseyin GÜLER, Necmettin SEFEROĞLU, Şükran SEVİNDİK, Atilla SEVİM,  Zafer ALA, Ali AYDIN, Mükremin ERTÜRK, Yalçın PİRİNÇCİ ve Mehmet KENAN

 

Mazeretli Olarak Toplantıya Katılmayanlar; Barış KÖSE ve Canip ÖZSOY

 

Toplantıya geçilmeden önce mazeret dilekçeleri olan üyelerin mazeret dilekçeleri doğrultusunda izinli sayılmalarına oy birliği ile karar verilmesinin ardından görüşmelere geçildi.

 

      1 adet Ek gündem maddesi oylanarak oy birliği ile gündeme alınmıştır.

 

1- 01/06/2021 tarih ve 2021/90 sayılı Meclis kararı ile İmar Komisyonuna havale edilen, Erzurum İli, Aziziye İlçesi, Yarımca Mahallesi, 6394 ada 1 parselin güneyinde yer alan ve halihazır 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planlarında Dini tesis alanı ve Park olarak işli taşınmazın ‘Dini Tesis Alanı’ olarak bulunan kısmının, Çamlıca Camii’ne olan yakınlığı göz nüne alındığında, talebi konu olan Dini Tesis Alanının bölgedeki ihtiyaca cevap verecek nitelikte olması sebebiyle; söz konusu lejantın 6384 ada 1 parselin batısında yer alan ‘Park’ alanına E:1.20 Yençok:9.50 yapılaşma koşullarıyla ‘Dini Tesis Alanı’ olarak taşınması Şehir Bölge Plancısı tarafından hazırlanan imar plan tadilatının İmar Komisyon Raporu doğrultusunda kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

2- Mülkiyeti Belediyemize ait Ilıca Mahallesinde kayıtlı, 10006 ada 9 parselde bulunan 18.510,25 m² tarla vasfındaki taşınmazın 2886 sayılı kanunun 17. ve 45. Maddelerine göre satışının yapılmasına; satışı yapılacak olan parselin tamamı peşin veya % 50 ‘ si peşin % 50’ si aylık vade farkı 0,90 uygulanarak 20 ay taksitle satışının yapılmasına; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

3- Erzurum İli Aziziye İlçesi Ilıca Mahallesinde bulunan 10003 ada 16 parsel üzerinde Soğuk Hava ve Kemik Deposu yapılması için Şehir Bölge Plancısı tarafından hazırlanan İlave İmar Planının görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

4- Karayolları Bölge Müdürlüğünün Belediyemize tahsis ettiği Erzurum – Erzincan karayolu üzerinde sağda bulunan mesire ve piknik alanına Alparslan TÜRKEŞ isminin verilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

 

 

Muhammed Cevdet ORHAN                  İsmail KARAGÖZ                                         Zafer ALA

        Belediye Başkanı                               Divan Kâtibi                                        Divan Kâtibi

 


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.