18/07/2016 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETİ (2. BİRLEŞİM)

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 18.07.2016 TARİHLİ OLAĞAN TOPLANTISININ 2. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR

KARARLARIN ÖZETİ

Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 6. Seçim döneminin 3. Dönem yılının Temmuz ayı olağan toplantısının 2. Birleşiminin 1. Oturumu 18.07.2016 Pazartesi günü saat 11:30'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

Toplantıya Katılanlar; Muhammed Cevdet ORHAN, Ömer Faruk TÖREMEN, Hüseyin BEKMEZ, Mualla Turan SAYKAL, Engin ERDAL, Mehmet AKARSU, Hüseyin GÜLER, İsa ARİFOĞLU, Hülya SALTUKLU, Ahmet KOCAMAN, Onur Sertaç GÖK, Sacit DELLALBAŞI, Ömer Faruk YARBA, Halil ÖZCAN, Lütfi İhsan TALAY, Adnan KORKMAZ, Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU, Semehe YEŞİLDAĞ, Muhsin SEFİLOĞLU, Cafer PALA ve İlhan KERVAN katılmışlardır.

Toplantıya Katılmayanlar; M. Fatih SOLMAZ ve Yunus TERZİOĞLU mazeret dilekçelerine istinaden Meclis tarafından oy birliği ile izinli sayılmasına ve Mustafa KAHVECİ, Hüseyin GÜLER ve Serkant Tolga KUZZU mazeretsiz olarak toplantıya katılmamışlardır.

1- İlgili Müdürlüklerin teklifi üzerine komisyonumuzca yapılan inceleme neticesinde ve tespitler sonucunda Park ve Bahçeler Müdürlüğünün İlçemiz Ilıca ve Dadaşkent Mevkiileri arasında planlanan parkların yapılmasında 5.000.000,00 TL ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Ilıca Mahallesi İstasyon ve 200 Evler bölgesinde afet görtmüş taşınmazlar, Saltuklu Mahallesinde bulunan afet evlerinin kamulaştırılması ile 27 adet işyerinin metruk halde olması sebebiyle kamulaştırılması için 22.000.000,00 TL ek ödenek istendiği anlaşılmıştır. Yapılması düşünülen park, yerşil alan ve çocuk oyun alanları ile çevre düzenlenmesi afet görmüş taşınmaz ve metruk halde iş yerlerinin kamulaştırılmasına ait gereken toplam 27.000.000,00 TL ek ödenek cetvelinde belirtilen gider ve gelir kodları doğrultusunda komisyon raporunun kabulüne işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

Muhammed Cevdet ORHAN     Hülya SALTUKLU      Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU

Meclis Başkanı                           Divan Katibi                            Divan Katibi


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.