05/05/2017 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 05.05.2017 TARİHLİ OLAĞAN TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR

KARARLARIN ÖZETİ

Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 6. Seçim döneminin 4. Dönem yılının Mayıs ayı olağan toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu 05.05.2017 Cuma günü saat 14:00'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

Toplantıya Katılanlar;  Muhammed Cevdet ORHANMustafa KAHVECİ, Mustafa GÜLKAR, Engin ERDAL, Mehmet AKARSU, Hüseyin GÜLER, İsa ARİFOĞLU, Hülya SALTUKLU, Ahmet KOCAMAN, Onur Sertaç GÖK, Metin AYGÜN, Ömer Faruk YARBA, Halil ÖZCAN, Lütfi İhsan TALAY, Adnan KORKMAZ, Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU, Semehe YEŞİLDAĞ, Serkant Tolga KUZZU, Cafer PALA ve İlhan KERVAN

Toplantıya Katılmayanlar; Hüseyin BEKMEZ, Mualla Turan SAYKAL, Yunus TERZİOĞLU ve Muhsin SEFİLOĞLU’ nun mazeret dilekçelerine istinaden Meclis tarafından oy birliği ile izinli sayılmasına Ömer Faruk TÖREMEN ve Sacit DELLALBAŞI mazeretsiz olarak toplantıya katılmamıştır.  

1-  Okunan Müzekkerenin ardından 2016 yılına ait Bütçe ve Kesin Hesaplarının Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.  

2- Mülkiyeti Belediyemize ait Çiğdemli Mahallesi Çayırlar Mevkiinde bulunan 0 ada 219 nolu parselde kayıtlı 11.500 m² çayır vasfındaki taşınmaz üzerinin 803,18 m²’ si Elektrik Enerji Nakil Hattı BOTAŞ Genel Müdürlüğü lehine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 30. Maddesi gereğince Kıymet Takdir Komisyonunca belirlenen 1.501,95 TL bedelle, 49 yıllığına Daimi ve Müstakil Nitelikli üst hakkı tesis edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.  

3- Belediyemiz ile Kars İli Digor Belediyesi arasında Kardeş Belediyecilik ilişkisi kurulması hususunda;

5393 sayılı kanunun 18. maddesinin “p” bendinde “Yurt içindeki ve İçişleri Bakanlığının izniyle yurt dışındaki belediyeler ve mahallî idare birlikleriyle karşılıklı iş birliği yapılmasına; kardeş kent ilişkileri kurulmasına; ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla kültür, sanat ve spor gibi alanlarda faaliyet ve projeler gerçekleştirilmesine; bu çerçevede arsa, bina ve benzeri tesisleri yapma, yaptırma, kiralama veya tahsis etmeye karar vermek.” denilmektedir.

Belediyemiz ile Digor Belediyesi arasında sosyo kültürel anlamda Kardeş Kent Belediyecilik ilişkisi kurulmasına; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir. 

4- Erzurum İli Aziziye İlçesi Gezköy Mahallesinde bulunan Mülkiyeti Sadakat İmalat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. adına kayıtlı 0 ada 967 nolu parselde kayıtlı taşınmaz imar planlarımızda Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanıdır. (E=0.50, Yençok= 6.50 m) Erzurum İli Aziziye İlçesi Gezköy Mahallesi 0 ada 967 nolu parselin toplam 17 dönümlük taşınmazın Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanından, Eğitim Tesisi ve Ticari Alanı (E=2.00, Yençok= 5 kat) olarak İmar Plan Tadilatı yapma talebi bulunmaktadır.

Bahse konu Erzurum İli Aziziye İlçesi Gezköy Mahallesi 0 ada 967 nolu parseldeki 17 dönümlük taşınmazın Konut Dışı Kentsel Çalışma alanında (E= 0.50, Yençok= 6.50 m) Eğitim Tesisi ve Ticari Alanı (E= 2.00, Yençok= 5 kat) olarak İmar Plan Tadilatının görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

5-  Ilıca Mahallemizde yapımı tamamlanan Rekreasyon Alanı ve Kültür Merkezine 15 Temmuz Demokrasi Şehidi “Prof. Dr. İlhan VARANK Rekreasyon Alanı ve Kültür Merkezi” isminin verilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

Muhammed Cevdet ORHAN         Hülya SALTUKLU         Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU

Meclis Başkanı                                  Divan Katibi                                Divan  Katibi


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.